Aktualności
Nowości!!! PDF Drukuj Email
24.09.18

 

Zakup zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Poprawiony ( 24.09.18 )

 
Spotkanie promujące książkę „Opowieści z poczekalni” PDF Drukuj Email
24.09.18

21 września w Bibliotece w Czernicy odbyło się spotkanie promujące książkę Haliny Trojanowskiej „Opowieści z poczekalni”. Autorka zaprosiła do rozmowy terapeutki Dorotę Korwin i Martę Galantowicz pracujące z ludźmi dotkniętymi autyzmem. Wskazano na pierwsze niepokojące objawy u dzieci, o zaburzeniach sensorycznych, poruszono zagadnienie zależności pomiędzy szczepieniami a przypadkami autyzmu. Terapeutki omówiły system pomocy autystom, różnice pomiędzy rozwiązaniami systemowymi dla dzieci i dorosłych. Wspomniano o  ogólnodostępnych narzędziach do diagnozowania dzieci. Sporo również powiedziano o metodach terapii i systemach komunikacji z autystami. Nie zabrakło również śmiesznych historii z pracy z dziećmi i dorosłymi. Wśród publiczności znaleźli się m. in. nauczyciele, rodzice oraz terapeuci, którzy żywo wypowiadali się na temat własnych doświadczeń z życia codziennego.

Panie wspomniały o planach dotyczących budowy ośrodka dla dorosłych autystów na terenie Gminy Czernica. Budowę wspomnianej instytucji może wesprzeć każdy zakupując u p. Haliny Trojanowskiej książkę cegiełkę „Opowieści z poczekalni”.

Dziękujemy autorce za spotkanie, które dla wielu z nas niemającym kontaktów z chorobą poszerzyło horyzonty.

 


 
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Michniewiczem PDF Drukuj Email
18.09.18

Poprawiony ( 18.09.18 )

 
Wyniki konkursu na mural w bibliotece w Nadolicach Wielkich PDF Drukuj Email
17.09.18

Publikujemy wyniki posiedzenia Komisji Konkursowej w sprawie wyboru projektu muralu mającego przyozdobić budynek Biblioteki w Nadolicach Wielkich - filii nr3 GBP w Czernicy.

(Wyniki)

 

 

Poprawiony ( 18.09.18 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 75