Aktualności
"Ferie z filmem w bibliotece". PDF Drukuj Email
28.01.12

    Zakończyła się również realizacja małego projektu "Ferie z filmem w bibliotece", który realizowaliśmy przy współpracy "Centrum Edukacji Europejskiej" i "Stowrzyszenia Nowe Horyzonty". Obejrzeliśmy trzy bardzo różne filmy. Pierwszy z nich pokazał nam jak wiele złego potrafią wyrządzać wielkie koncerny a także rządzący państwami. Ukazał nam niesprawiedliwośc społeczną i wyzysk mieszkańców biednych krajów. "Droga czerwonej lodówki" to jeden dzień z życia studenta zamieszkującego Nepal. Chłopak aby zarobić na studia musi przenosić przez góry ciężary ważące do ok 80 kg. Film ukazał nam życie młodych ludzi i dzieci pracujących bardzo ciężko fizycznie. Niewielu z nich może pozwolić sobie na luksus, jakim jest w tym kraju nauka, ponieważ ich na to nie stać. Będąc tragarzami zarabiają na ubrania i żywnośc dla siebie i swojej rodziny. Trzeci obraz, który pokazaliśmy wzbudził największą dyskucję wśród naszej widowni. Zapewne dlatego, że był jej najbliższy. Dotyczył sytuacji panującej w pewnej szwedzkiej szkole. Film można rozpatrywać pod wieloma aspektamii. Podczas rozmowy poruszyliśmy wiele tematów związanych również z naszymi szkołami.

 

alt

alt

Poprawiony ( 30.01.12 )

 
Koniec Ferii. PDF Drukuj Email
28.01.12

     Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Także nasze feryjne spotkania dobiegły już końca, podczas których odbyliśmy wiele podróży różnymi środkami lokomocji, aby odkryć bliżej nam nie znane kraje i postacie książkowe. Nasi niestrudzeni przewodnicy Bolek i Lolek towarzyszyli nam podczas każdej wyprawy. Sporo opwiadań i bajek przeczytaliśmy aby przypomnieć sobie lub poznać nowych bohaterów ksiązkowych. Wśród nich największą sympatię wzbudziła  dziewczynka o imieniu Pippi. Jej niezwykłe pomysły, jak również beztroskie podejście do życia zachwyciło naszych uczestników, którzy mogli obejrzeć oryginalny szwedzki film, który dorośli pamiętają ze swojego dzieciństwa. Wśród naszych bohaterów nie mogło zabraknąć muminków, których podobizny dzieci wykonały z masy solnej. Natomiast po lekturze "Alicji w Krainie Czarów" wykonaliśmy pacynki na paluszek przedstawiające bohaterów tej niecodziennej historii. Podczas naszych podróży literackich w czasie odpoczynku, z zapałem graliśmy w gry planszowe.

Za rok znowu czekają nas Ferie!!!

 

alt

alt

alt

Poprawiony ( 30.01.12 )

 
Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka. PDF Drukuj Email
28.01.12

     Nasi stali czytelnicy, nie zapomnieli o swoich ukochanych babciach i dziadkach. Dlatego 20 stycznia na naszym kolejnym już spotkaniu zajęliśmy się przygotowaniem kartek dla swoich krewnych. Dzieci wykazały się niezwykłą inicjatywą a przy tym nie omieszkały poopowiadać jakie figle płatają z dziadkami, jak pyszne ciasta piecze babcia. Miło było posłuchać historii o niezwykłych babciach i dziadkach.

alt

alt

Poprawiony ( 30.01.12 )

 
Smok Wawelski. PDF Drukuj Email
28.01.12

    W piątek 13 stycznia spotkalismy się w bibliotece, aby poznać bliżej Smoka Wawelskiego. Jego postać znana jest większości dzieciom z różnych źródeł. W ten pechowy dzień poznaliśmy potwora z kart książki Czesława Janczarskiego "Smok Wawelski". Nasz bohater nie wsławił się chwalebnymi czynami, wręcz przeciwnie. Na szczęście atmosfera w naszej bibliotece jest miła i przyjemna, więc czyny Smoka nie przeraziły nas tak bardzo, szczególnie, że nasz kącik wzbogacił się o dodatkowe elementy, które dzieciom bardzo się spodobały. Kolorowe kostki do siedzenia posłużyły nam jako budulec jaskini Smoka, jak również łóżka dla zmęczonych dzieci. Aby nieco poskromić zwierzę postanowiliśmy zrobić sobie postać naszego bohatera korzystając z rolek po paierze toaletowym. Efekt był całkiem niezły.

 

alt

alt

Poprawiony ( 28.01.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 61