DKK


Spotkania klubowiczów PDF Drukuj Email
05.05.17

Marcowe, pierwsze po feriach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęliśmy tradycyjnie od wyboru autora i książek do  omówienia podczas kolejnych spotkań. Wybraliśmy książki  przygodowe autorstwa Dariusza Rekosza.  Nasza biblioteka posiada  kilka tytułów więc było  w czym wybierać.  Część drugą spotkania poświęciliśmy na prace plastyczne , tym razem uczyliśmy się robić  bransoletki. Ponieważ w klubie są same dziewczyny pomysł  zyskał aprobatę. Ćwiczyliśmy proste sploty makramowe, niemniej wymagające od nas precyzji i konsekwentnego przestrzegania kolejności działań.  Niby proste, a co tu kryć miałyśmy pewne trudności.

altaltalt

Poprawiony ( 05.05.17 )

 
Jeszcze raz Brandon Mull ! PDF Drukuj Email
13.06.16

altaltalt

Trzeciego czerwca, w piątek, odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Brandonem Mullem. Miało ono miejsce we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty. Wybrałyśmy się tam (11 dziewcząt z klasy VI a i b oraz z V) wraz z panią Bogusławą Pusz i panią Barbarą Rudyk, aby się z nim spotkać. Ja również miałam okazję być w tym gronie.

            Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00. Przybyło mnóstwo osób. Najpierw Brandon Mull uczestniczył w wywiadzie, gdzie i my mieliśmy możliwość zadawania pytań. Po wyczerpującej rozmowie był czas na podpisywanie książek.

            Moim zdaniem to spotkanie  było bardzo ciekawe, ponieważ  pisarz ten, mówiąc o swoich książkach, zachęcił mnie do przeczytania ich.

 

 Ola, klasa VI a

 

Spotkanie odbyło się w piątek 3 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Dostaliśmy niebieskie słuchawki, przez które lektor tłumaczył z angielskiego na polski to, co mówił Brandon Mull. Mogliśmy się dowiedzieć o jego sposobach na pisanie książek, rodzinie, a potem sami zadawaliśmy mu pytania. Po wyjściu z sali mieliśmy możliwość dostać od niego autograf. Czekanie zajęło jakieś pół godziny, ale naprawdę warto było.

Cały wyjazd był bardzo udany. Cieszę się, że mogłam poznać mojego ulubionego pisarza. To spotkanie na pewno pozostanie mi długo w pamięci. Takiej okazji nie można było zmarnować.

  Aleksandra Bagińska kl. VIa

 

3 czerwca 2016 roku odbyło się spotkanie z pisarzem Brandonem Mullem. Około godziny 17: 10 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu zaczęła się rozmowa.

Pisarz odpowiadał na pytania prowadzącego, ale był też czas na nasze pytania. Autor dużo opowiedział nam o swoich książkach. Po spotkaniu można było zdobyć autograf twórcy i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Spotkanie bardzo mi się podobało. Dużo dowiedziałam się o autorze i o nowych częściach jego powieści, które wkrótce będą wydane. Mam nadzieję, że niedługo pojawią się w księgarniach.

Ala , klasa VI a

Poprawiony ( 18.06.16 )

 
Czytam sobie... PDF Drukuj Email
21.03.16

 Autorką książek jest Agnieszka Tyszka   

  " M jak dżem" to książka młodzieżowa, obyczajowa, według mnie napisana głównie dla dziewczyn. Nela, bohaterka książki zmaga się z problemem złośliwych koleżanek, i dość boleśnie odczuwa brak taty. Czy spotka swego tatę? Czy pokona koleżanki? Przekonaj się sama!

 

  " Kawa dla kota" to kontynuacja książki "Mem jak dżem". Nela zostaje starszą siostrą i próbuje naprawić relacje między nią a tatą. Czy poradzi sobie ze stanem zakochania, i czy przebaczy Tacie? Czy pozna jakiegoś kota? Przeczytaj tą bardzo ciekawą lekturę i dowiedz się, jakie było jej zakończenie! 

 

Karolina, kl 6a

Poprawiony ( 21.03.16 )

 
Spotkanie klubowiczów PDF Drukuj Email
21.03.16

Fotorelacja ze spotkania Klubu Przyjaciół Dobrej Książki w dniu 18.03.2016r

altaltalt

altalt

Poprawiony ( 21.03.16 )

 
Czytam sobie… PDF Drukuj Email
17.03.16

Książki Barbary Kosmowskiej

 

Panna Foch  to książka młodzieżowa, przeznaczona raczej dla dziewcząt. Jest to lektura obyczajowa. Opowiada o życiu pewnej nastolatki – Poli. Dziewczyna odkrywa, że przyjaźń nie zawsze jest prawdziwa i że nie można oceniać ludzi po pozorach. Książka napisana jest z humorem. Polecam ją wszystkim, koleżankom, jej lektura umili ponure wieczory.

 

Sezon na zielone kasztany to książka przeznaczona zarówno dla dziewczyn jak i dla chłopców. Lektura ta opowiada o problemach młodych nastolatków. Myślę, że ta książka jest bardzo życiowa i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Polecam ją moim rówieśnikom i nie tylko.

 

Karolina ,kl.6 a/Czernica/

 

Poprawiony ( 21.03.16 )