DKK


Klub Przyjaciół Dobrej Książki, Czernica 2018 PDF Drukuj Email
14.03.18

        Klub Przyjaciół Dobrej Książki przy GBP w Czernicy powstał w 2011 r , należą do niego dzieci z klas V i VI. Prowadzony jest razem z Panią Bogusławą Pusz,  polonistką a jednocześnie moderatorem DKK. Podczas spotkań rozmawiamy o książkach zwłaszcza nowościach czytelniczych dla dzieci i młodzieży, wymieniamy się opiniami, wrażeniami a niekiedy poświęcamy czas na zabawę   i prace rękodzielnicze. Możemy również organizować i oczywiście uczestniczyć  w spotkaniach autorskich. Gościliśmy już takich autorów jak Joanna Fabicka, Anna Łacina, Agnieszka Tyszka, Robert Maciąg czy Szymon Teluk.

        Kolejny rok (2018), kolejne plany i pomysły na zajęcia DKK. Na styczniowym spotkaniu zabrałyśmy się za robienie breloczków i zawieszek. Było trochę bardziej plastycznie niż czytelniczo, ale jak najbardziej dyskusyjnie, a jakże, np. o tym, gdzie cekin, a gdzie koralik, jaki kształt, a jaka wielkość  itp. Dyskusje na temat wyboru książek do przeczytania były trochę krótsze, bo czasu zabrakło. Ale to nic, odrobimy wszystko po feriach. Tymczasem proszę zobaczyć, jakie są efekty naszych dyskusji „o kleju na gorąco”…

 

altalt

 

Luty 2018

      Ferie minęły, książki zostały przeczytane, czas na krótkie recenzje. Krótkie, bo po 2 tygodniach wolnego lenistwo nas jeszcze nie chce opuścić.  Dziewczynki podzieliły się swoimi refleksjami na temat przeczytanych utworów. Niektóre z tych książek przeszły od razu w kolejne ręce, stąd inni czytelnicy biblioteki będą musieli jeszcze trochę poczekać, zanim wypożyczą  polecane tytuły. Mogą za to oddać się krótkiej, acz treściwej lekturze recenzji członkiń DKK i jeszcze bardziej podsycić  swoją ciekawość.

 

 Kimberly Brubaker Bradley "Wojna, która ocaliła mi życie" 

Jestem w trakcie czytania książki Kimberly Brubaker Bradley pt. "Wojna, która ocaliła mi życie”. Książka ta opowiada o rodzeństwie - dziesięcioletniej Adzie i sześcioletnim Jamim. Akcja rozgrywa  się w czasie II wojny światowej. Mama nie chce, by Ada, która ma  zdeformowaną stopę, wyjechała na wieś. Boi się o córkę. Jesteś ciekawy, co zrobi Ada i jej brat? Przekonaj się…

Pomimo tego, że przeczytałam książkę dopiero do połowy, to bardzo mi się podoba i nie zamierzam odłożyć jej na półkę.

 

                                                                                         Zosia, klasa V b

Niedawno przeczytałam książkę pt. „Muchy w butelce” autorstwa Grażyny Bąkiewicz. Powieść niezwykle mnie zainteresowała. Opowiada o dwunastoletniej dziewczynie o imieniu Marcelina. Pewnego dnia bohaterka wybiera się do Włoch, gdzie przebywają jej rodzice. W trakcie wyprawy do nich Marcelina gubi adres. Czekają na nią nieprzewidywalne zdarzenia. Jakie? Przeczytaj książkę.

                                                                                Julia z 5 klasy

 

Jakiś czas temu przeczytałam książkę J.K. Rowling pt. "Harry Potter i Czara Ognia". Powieść opowiada o chłopcu i jego dwójce przyjaciół. Chodzili oni do Hogwartu, Szkoły Magii i Czarodziejstwa. W Hogwarcie odbył się konkurs trójmagiczny.  Mogli się zapisać do niego 17- letni czarodzieje. Niespodziewanie Czara wybrała Harrego Pottera, który nie miał jeszcze 17 lat. Jeśli chcesz wiedzieć, co dalej się stało, to zachęcam do przeczytania.

                                                                                      Lidia, kl. V b

 

Jakiś czas temu przeczytałam książkę pt. ''Magiczne Drzewo. Cień Smoka'' autorstwa Andrzeja Maleszki. Książka okazała się  bardzo ciekawa i wciągająca. Opowiada o chłopcu, który odkrył magiczną siłę uśpioną w przedmiotach codziennego użytku. W tej części siła magii jest potwornie niebezpieczna... Przez niemądry czar, bohater i jego przyjaciele (Gabi, Blubek ,mówiący pies Budyń  i mała Ida ) wywołują potwornego smoka, który chce rzucić swój cień na świat. Czy  poradzą sobie z problemem, czy musza się poddać? Dowiecie się tego, gdy przeczytacie książkę.

                                                                                         Marta W.  kl.5 b

Ostatnio zaczęłam czytać książkę pod tytułem "Dom nie z tej ziemi" Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby. Jeszcze nigdy nie czytałam innych dzieł tej pisarki. Utwór opowiada o  dzieciach- Marysi oraz Danielu-  którzy spotykają się w dziwnych okolicznościach. Poznają się poprzez śledztwo dziewczynki, która obserwuje dom. Stwierdza, że ten  dom ma w sobie coś niezwykłego. Jesteś ciekawy/ciekawa co się dalej stanie? Jeżeli tak, przeczytaj tę książkę. Dodam tylko ,że dla mnie dodatkową zachętą do sięgnięcia po ten utwór  były oryginalne i ciekawe  ilustracje.

  

                                                                                  Emilia, klasa szósta

Z zapartym tchem przeczytałam wszystkie książki Martina Widmarka i Heleny Willis z serii „Tajemnice…”.  Wszystkie rozgrywają się w szwedzkim miasteczku Valleby. W każdym z tych opowiadań główni bohaterowie, czyli Lasse i Maja, rozwiązują przeróżne zagadki, by dojść do tego, kto jest sprawcą. Pomagają im w tym komisarz policji i inni mieszkańcy Valleby. Często wydaje się, że czytelnik od razu poznał, kto jest winny, ale niespodziewanie następuje zwrot akcji i… Zachęcam do przeczytania każdej z tych książek, naprawdę warto, bo w każdej ktoś inny jest sprawcą. Żałuję, że nie ma ich więcej.

 

                                                                                Marta P.  klasa V b

Niedawno czytałam książkę pt. ,, Zosia z ulicy Kociej na wakacjach”.  Zosia na młodszą siostrę Manię i wyjeżdża z nią na wakacje do Górzewa.  Dziewczynka z niechęcią chce jechać do umiłowanego wakacyjnego miejsca mamy.  Ale na drodze staje przeszkoda, bo mama Zosi ma ospę, więc dzwonią do ciotki Maliny. Dziewczynka wyjeżdża razem z ciotką Maliną, siostrą Manią, starszym kuzynem Misiem i  młodszym kuzynem Krzysiem. Na miejscu spotyka Arusia, maniaka internetowego, z którym ma nadzieję się zaprzyjaźnić. Jednak okazuje się, że Aruś ma już przyjaciela. Jakiego?                                                                                                                O wszystkim dowiesz się, jak przeczytasz.

                                                                            Amelia, kl. IV b

 

 

Poprawiony ( 14.03.18 )

 
Spotkania klubowiczów PDF Drukuj Email
05.05.17

Marcowe, pierwsze po feriach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęliśmy tradycyjnie od wyboru autora i książek do  omówienia podczas kolejnych spotkań. Wybraliśmy książki  przygodowe autorstwa Dariusza Rekosza.  Nasza biblioteka posiada  kilka tytułów więc było  w czym wybierać.  Część drugą spotkania poświęciliśmy na prace plastyczne , tym razem uczyliśmy się robić  bransoletki. Ponieważ w klubie są same dziewczyny pomysł  zyskał aprobatę. Ćwiczyliśmy proste sploty makramowe, niemniej wymagające od nas precyzji i konsekwentnego przestrzegania kolejności działań.  Niby proste, a co tu kryć miałyśmy pewne trudności.

altaltalt

Poprawiony ( 05.05.17 )

 
Jeszcze raz Brandon Mull ! PDF Drukuj Email
13.06.16

altaltalt

Trzeciego czerwca, w piątek, odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Brandonem Mullem. Miało ono miejsce we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty. Wybrałyśmy się tam (11 dziewcząt z klasy VI a i b oraz z V) wraz z panią Bogusławą Pusz i panią Barbarą Rudyk, aby się z nim spotkać. Ja również miałam okazję być w tym gronie.

            Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00. Przybyło mnóstwo osób. Najpierw Brandon Mull uczestniczył w wywiadzie, gdzie i my mieliśmy możliwość zadawania pytań. Po wyczerpującej rozmowie był czas na podpisywanie książek.

            Moim zdaniem to spotkanie  było bardzo ciekawe, ponieważ  pisarz ten, mówiąc o swoich książkach, zachęcił mnie do przeczytania ich.

 

 Ola, klasa VI a

 

Spotkanie odbyło się w piątek 3 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Dostaliśmy niebieskie słuchawki, przez które lektor tłumaczył z angielskiego na polski to, co mówił Brandon Mull. Mogliśmy się dowiedzieć o jego sposobach na pisanie książek, rodzinie, a potem sami zadawaliśmy mu pytania. Po wyjściu z sali mieliśmy możliwość dostać od niego autograf. Czekanie zajęło jakieś pół godziny, ale naprawdę warto było.

Cały wyjazd był bardzo udany. Cieszę się, że mogłam poznać mojego ulubionego pisarza. To spotkanie na pewno pozostanie mi długo w pamięci. Takiej okazji nie można było zmarnować.

  Aleksandra Bagińska kl. VIa

 

3 czerwca 2016 roku odbyło się spotkanie z pisarzem Brandonem Mullem. Około godziny 17: 10 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu zaczęła się rozmowa.

Pisarz odpowiadał na pytania prowadzącego, ale był też czas na nasze pytania. Autor dużo opowiedział nam o swoich książkach. Po spotkaniu można było zdobyć autograf twórcy i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Spotkanie bardzo mi się podobało. Dużo dowiedziałam się o autorze i o nowych częściach jego powieści, które wkrótce będą wydane. Mam nadzieję, że niedługo pojawią się w księgarniach.

Ala , klasa VI a

Poprawiony ( 18.06.16 )

 
Czytam sobie... PDF Drukuj Email
21.03.16

 Autorką książek jest Agnieszka Tyszka   

  " M jak dżem" to książka młodzieżowa, obyczajowa, według mnie napisana głównie dla dziewczyn. Nela, bohaterka książki zmaga się z problemem złośliwych koleżanek, i dość boleśnie odczuwa brak taty. Czy spotka swego tatę? Czy pokona koleżanki? Przekonaj się sama!

 

  " Kawa dla kota" to kontynuacja książki "Mem jak dżem". Nela zostaje starszą siostrą i próbuje naprawić relacje między nią a tatą. Czy poradzi sobie ze stanem zakochania, i czy przebaczy Tacie? Czy pozna jakiegoś kota? Przeczytaj tą bardzo ciekawą lekturę i dowiedz się, jakie było jej zakończenie! 

 

Karolina, kl 6a

Poprawiony ( 21.03.16 )

 
Spotkanie klubowiczów PDF Drukuj Email
21.03.16

Fotorelacja ze spotkania Klubu Przyjaciół Dobrej Książki w dniu 18.03.2016r

altaltalt

altalt

Poprawiony ( 21.03.16 )

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2